П`ятниця, 03.05.2024, 10:08
Вітаю Вас Гість | RSS
Українська музика
В 1973 році до «Кобзи» прийшло перше офіційне визнання - на Всесоюзному конкурсі вокально-інструментальних ансамблів у Мінську вона розділила третє лауреатське місце з ансамблем «Москвичі». Перше - тоді одержали «Пєсняры», друге ж не було присуджено нікому. У 1974 році Олександр Зуєв покинув ансамбль, і, незабаром, очолив ВІА Черкаської філармонії «Калина». Якийсь час «Кобзу» очолювали по черзі музиканти ансамблю - бас-гітарист і співак Олег Ледньов і бандурист Костянтин Новицький. З 1977 року це місце, спочатку музичного ,а згодом і художнього керівника зайняв Євген Коваленко, випускник Ростовської консерваторії, клавишник і вокаліст, який ще й до цього написав для ансамблю багато оранжировок та обробок народних пісень. У 1978 році вийшов другий диск-гігант «Кобзи», у запису якого взяли участь - К. Новицький і В. Витер, В.Кушпет, Г.Гарбар а, також, музиканти, що прийшли на зміну першому складу - Олег Ледньов (бас-гітара,вокал), Євген Коваленко (клавішні,вокал), Микола Береговий (скрипка,вокал) Геннадій Татарченко (гітара,вокал) і Василь Колекционов (ударні,вокал). Програму склали обробки українських народних пісень та пісні молодих, а, також відомих українських композиторів.
 
У 1980 році ансамблю "КОБЗА" була присуджена Республіканська комсомольська премія імені Миколи Островського. З 1979. через усі 80-ті р.р. у ВІА"КОБЗА" починається самий яскравий злет популярності колективу. Вони готують нові програми ,обновлюють сценічні костюми, по декілька разів на рік працюють сольні концерти на головній сцені країни- Палаці "Україна". "Госконцерт", який у той час займався зврубіжними гастролями, ставить ансамбль "КОБЗА" на постійний графік, де поїздки розписані на 5 років наперед. І, взагалі, У 80-х роках 20 ст. ансамбль стає одним з найбільш гастролюючих колективів «Укрконцерта», даючи в рік понад 200 концертів. Географія поїздок охоплювала весь колишній Радянський Союз, держави «народної демократії», а також західні країни (Фінляндія, Італія,Японія тощо). Щорічно «Кобза» брала участь у заходах традиційних на той час фестивалів мистецтв: «Київська весна», "Слава труду" м. Луганськ, "Кримські зорі" м. Ялта, "Зорі над Бугом" м. Вінниця,"На хвилях Світязя" (Волинь), "Голубий вогник" в Останкіно" м.Москва, "Ширше коло" м. Москва,"Мерцишор" (Молдавія) та ін. У 1982р. яскравою творчою подією ВІА"КОБЗА" була прем"єра концертної програми "КИЇВСЬКІ ФРЕСКИ"до 1500-річчя м.Києва з виконанням оригінальноі музики та поезії за участю балету і використанням спеціальних сценічних костюмів. Композитор- Віталій Філіпенко,режисер Ірина Молостова, балетмейстер Борис Каменькович, оранжування Євгена Коваленка. Склад «Кобзи», як і будь-якого іншого радянського ВІА, на початку свого творчого шляху, періодично змінювався. Так, через свою «невиїзність» покинув її К. Новицький. О. Ледньов пішов з ансамблю, щоб створити зі співачкою Людмилою Гримальской (першою виконавицею популярного шлягеру Вадима Ільїна «Уроки музики») сімейний дуєт «Два кольори». Після декількох перерв закінчив навчання в консерваторії й став професійним композитором Г. Татарченко. Сімейні турботи затягнули додому барабанщика В. Колекціонова. Трохи раніше ансамбль залишив бандурист В. Кушпет, який, з часом, створив "Школу козарського мистецтва" на Київщині. У ансамбль прийшли троє яскравих музикантів : бас-гітарист В.Солдатенко (Солдат), барабанщик Є.Тринько(Будьоний) ,а, трохи згодом- гітарист П. Коваленко
 
 Настав 1986 рік, квітень, 26 число.Увесь світ здригнувся від страшної аварії на Чорнобильській АЕС.Почались роботи по ліквідації цього страшного лиха. На підтримку ліквідаторам було вирішено надіслати культурний десант із найвідоміших артистів бувшого Союзу. Згодом там побували з концертами :Ала Пугачова, Валерій Лєвонтьєв, Йосип Кобзон , Мікаел Тарівердієв, Еліна Бистріцкая та багато інших відомих виконавців, але кожного разу на чорнобильській землі їх зустрічали їхні колеги - артисти "УКРКОНЦЕРТУ" для яких Поліський та Чорнобильський райони були культурно - шефською зоною. Отже, одними з перших артистів Укрконцерту там були ВІА"КОБЗА" та квартет "ЯВІР".
 ВІА"КОБЗА" закінчив свої поїздки у "ЗОНУ" у 1992 році, колі медики заборонили їм туди їздити за станом здоров"я . Сьогодні артисти ВІА"КОБЗА" мають посвідчення "Ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС" та нагороди від держави.
 А, наприкінці 80-х, ансамбль розділив долю всіх вітчизняних ВІА - виявився не у "форматі". Проте, «Кобза», однаково продовжувала існувати при „Київконцерті”, не припиняючи творчу та концертну діяльність. У 1987році „Кобзу” покинув В.Вітер. Саме в цей час у художнього керівника Євгена Коваленка з"явилася ідея передивитись старі форми роботи і можливості ансамблю. Оскільки в той час у складі „Кобзи” були найпрофесійніші музиканти за увесь час існування колективу і він вирішив зробити 3(три) різножанрові концертні програми :
1) -сучасну "електричну" з елементами експериментального українського джаз-року ;
2) -акустичну українську кантрі-фольк програму з використанням тільки народних музичних інструментів та
3)- "а капельну" програму з українських народних пісень та джазових стандартів.
 Усі ці три пр м. Влограми були підготовлені до виступу і виконані ВІА"КОБЗА" на престижному всесвітньому професійному музичному фестивалі "Мідтфіннз фестивал" у м.Оденсе (Данія) у 1989р. і на сольних концертах під час місячних гастролей по 15 -ти містах Нідерландів у1990році. Виступи "Кобзи" на фестивалі були яскраво відмічені пресою та привернули увагу всесвітньо відомих музикантів Карлоса Сантани та Майлса Девіса. В той час датська газета "FYNS AMTSAVIS" від 3.07.1989р. написала статтю " Сантана та "Кобза" затоваришували на фестивалі", в якій йшлося про спілкування музикантів з Америки та України під час проживання в одному готелі, а, також, під час взаємного перебування один у одного на концертах фестивалю. В той час в ансамблі грали: бандурист (вокал)- С. Жовнірович, скрипаль (вокал) І.Ткачук.духовик-віртуоз ,виконавець на 30 музичних інструментах- М. Блощичак. гітарист-кобзар (вокал)- П. Коваленко, бас- гітара,козобас (вокал) - В. Солдатенко, барабанщик, перкусионіст (вокал) - К. Курко, бухало та головний соліст -вокаліст -М. Правдивий, клавіші, акордеон, вокал -керівник колективу- Є. Коваленко. Сьогодні ВІА „Кобза” на чолі з художнім керівником -Народним артистом України - Є. Коваленком, у складі музикантів - Заслужених артистів України : М. Правдивого, В. Солдатенка, П. Коваленка та О. Муренка продовжує активну творчу й гастрольно -концертну діяльність і є одним із авторитетних ансамблів на творчих теренах України та усього колишнього Радянського Союзу.
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Copyright MyCorp © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz